Opublikowano 2 komentarze

W środę w TVN i w „Warto rozmawiać” prof Rybiński o długach Tuska i Gierka

Krzysztof Rybiński, prof SGH

Wreszcie ekonomiczna debata z udziałem prof  SGH Krzysztofa Rybińskiego, który od kilku dni zawstydza rząd Donalda Tuska porównaniem jego zdolności do zadłużania kraju do historycznych osiągnięć Edwarda Gierka w tej dziedzinie.  Żeby było śmieszniej, wg obliczeń Rybińskiego, Tusk ma dwukrotnie lepszy wynik niż Gierek, albo nawet czterokrotnie, jako że posiłkował się w tym biegu dotacjami europejskimi. Gierek takich udogodnień nie miał.

Polecam lekturę bloga profesora Rybińskiego, gdzie można obejrzeć pouczające mini-wykładziki na temat naszej gospodarki i sposobów jej reformowania, zapowiedzi artykułów i wywiadów  w dziennikach, oraz te cenne fragmenty wypowiedzi Rybińskiego, które z oczywistych względów nie znalazły się w papierowych wydaniach gazet. Np. 5-punktowy plan reformy finansów publicznych.

Inne artykuły prof Rybińskiego: Zostawimy naszym dzieciom długi w Dziennik Gazeta Prawna, To nie jest przyjazne państwo, to…nieprzyjazne draństwo w GW.

Serdecznie pozdrawiam,

Anna 🙂

To nie jest przyjazne państwo, to nieprzyjazne draństwo

2 komentarze do: “W środę w TVN i w „Warto rozmawiać” prof Rybiński o długach Tuska i Gierka

  1. Rybiński jest wszędzie. Mocno ktoś go promuje. Jaki kraj takie autorytety. Szkoda, że Pan Rybiński nie widzi, że największą dziurę w budżecie wydrenowały dopłaty z budżetu do OFE. Nie można też mówić, jak to twierdzi Pan profesor, że emerytury z OFE będą wyższe, bo jakie w przyszłości będą zyski/straty z inwestycji OFE w akcje tego nie wie nikt. 300 złotych emerytury to maks co może z tego być… Kto ma trochę oleju w głowie już pakuje walizki z rozmówki polsko-niemieckie.

    1. Bardzo dobrze, że prof Rybiński jest wszędzie.
      Nareszcie ktoś mądry i uzdolniony pedagogicznie i publicystycznie tłumaczy skołowanym ludziom o co chodzi w sporach ekonomicznych. I mobilizuje do działania. To wielka zasługa dla kraju.
      A Pan/Pani, dla kogo pracuje?….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.